fbpx

 

Czerwiec to miesiąc pod znakiem dwóch nowych kaw – przelewu z Kamerunu oraz kawy specialty do ekspresu z Peru!

Warto również skorzystać z bardzo atrakcyjnej PROMOCJI na PRZEGLĄD EKSPRESU DO KAWY.

 

 

Peru Tunquimayo

100% Arabika.

Grade 1

Średnie palenie z przeznaczeniem do ciśnieniowych metod zaparzania.

Nuty: karmel, pomarańcza, mandarynka

Kraj : Peru

Region: Tunquimayo

Wysokość uprawy:  1800 m n.p.m.

Odmiana: Typica i Catimor

Obróbka: Mokra

Waga: 250g

 

Sugerowane sposoby parzenia:

 

Kawa z segmentu specialty, wypalana z ziaren z certyfikatem BIO (organic) pochodzących z małych farm znajdujących się w prowincji Cusco w Peru. Po przejechaniu słynnej Doliny Inków rozpoczynają się zbocza gór będące początkiem wielkiej dżungli Amazonii. To tam, na zielonych stokach gór, na wysokościach dochodzących do 2000 m n.p.m znajdują się małe rodzinne farmy kawowe. Są to przeważnie niewielkie i średnie gospodarstwa, od kilkuset do około dwóch tysięcy krzaków uprawiane rodzinnie. Na jednej plantacji, często w cieniu drzew piniowych, rośnie przeważnie kilka odmian biologicznych arabiki. Co ciekawe, większość upraw, w tym te, z których pochodzi kawa Tunquimayo, ma charakter ekologiczny certyfikowany. To efekt polityki rządu Peru, który kładzie duży nacisk na uprawy kawy i wzrost jej jakości,. Na farmach kawa jest zbierana i wstępnie przygotowywana metodą na mokro (washed), po czym trafia do lokalnych kooperatyw znajdujących się wzdłuż rzeki Urubamba, gdzie jest oczyszczana z pergaminu i sortowana.

 

Scoring: 84.25 pkt (kawa specialty)

Wyrażenie “specialty coffee” mialo swoje początki w 1974 roku  w Tea & Coffee Trade Journal. Sformułowanie to  określa najlepsze jakościowo ziarna, produkowanych w specjalnych mikroklimatach, pozbawione defektów. Kawy specialty posiadają minimum 80 punktów w stupunktowej skali, które przyznają wykwalifikowani Q graderzy.

 

Ziarna, z których wypalamy tę kawę posiadają certyfikat Fairtrade.

Znak Fairtrade umieszczony na produkcie świadczy o tym, że:

 • Producenci Fairtrade otrzymali za swoje plony co najmniej Cenę Minimalną Fairtrade, która chroni ich przed gwałtownymi spadkami cen na światowym rynku.
 • Dodatkowo producenci uzyskali premię Fairtrade, którą mogą przeznaczyć na rozwój działalności lub realizację wybranych przez siebie projektów społecznych.
 • Pracownicy mają prawo do godnej płacy, zrzeszania się w związkach zawodowych i pracy w bezpiecznych warunkach.
 • Rolnicy i pracownicy, niezależnie od płci, mają możliwość otwartego wyrażania swoich opinii.

 

 

 

 

 

 

Kamerun Oku AB

Cytrusowa kawa do przelewowych metod zaparzania, efekt starannego zbierania tylko dojrzałych, wysortowanych owoców. To Arabika z najbardziej znanego rejonu upraw Oku. Na zboczach wulkanu o tej samej nazwie, rośnie to, co najlepsze w Kamerunie – kawa czysta ekologicznie.

100% Arabika.

Jasne palenie z przeznaczeniem do parzenia metodami alternatywnymi, przelewowymi.

Nuty: brzoskwinie, morele, trawa cytrynowa

Kraj : Kamerun

Region: Oku

Wysokość uprawy: 1800-2000 m n.p.m.

Odmiana: Java Blue Mountain

Obróbka: Mokra

Waga: 250g

 

Sugerowane sposoby parzenia:

 

 

 

 

 

 

 

PRZEGLĄD AUTOMATYCZNEGO EKSPRESU DO KAWY w serwisie CAFFE GRANO.

OFERTA SPECJALNA – 99zł  (standardowa cena usługi to 250zł)

Cena obejmuje:

 •  transport kurierem w obie strony za pośrednictwem kuriera DPD
 •  diagnostykę
 • odkamienianie (odkamieniacz wliczony w cenę)
 • smarowanie bloku (smar wliczony w cenę)
 • regulację młynka
 • czyszczenie
 • ewentualną wymianę uszczelek

 

UWAGA:

Prosimy o pobranie, wydrukowanie i wypełnienie oraz załączanie do przesyłki z ekspresem > link do pobrania pliku:  FORMULARZ_ZGŁOSZENIOWY_DO PROMOCYJNEGO PRZEGLĄDU

lub podanie w ZAMÓWIENIU w polu z uwagami: danych adresowych odbioru/zwrotu urządzenia, marki i modelu ekspresu oraz opis ewentualnych problemów technicznych.

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM W SPRAWIE ODBIORU URZĄDZENIA NA PRZEGLĄD.

 

Serwisujemy urządzenia marek:  JURA, SAECO, PHILIPS, GAGGIA, NECTA, NIVONA, VENEZIA, KAFFIT, HLF, DELONGHI, SIEMENS, ELECTROLUX

Masz pytania lub wątpliwości związane z usługą – skontaktuj się z naszym działem technicznym: tel. 794 044 202, serwis@caffegrano.pl

 

UWAGI DO USŁUGI:

 • Cena nie zawiera napraw oraz ewentualnych kosztów części zamiennych.
 • Ekspres musi być przesłany w oryginalnym kartonie z zabezpieczeniami (wyjątkiem jest Warszawa i jej okolice – gdzie odbierzemy go osobiście)
 • Nasz serwis po ocenie stanu technicznego urządzenia skontaktuje się z Państwem w przypadku wad wymagających wymiany podzespołów w celu uzyskania Państwa decyzji o dalszej naprawie.
 • Po ustaleniu i akceptacji kosztorysu dodatkowych kosztów związanych z wymianą części lub usunięciu zdiagnozowanych usterek, ich koszt zostanie doliczony do przesyłki zwrotnej z urządzeniem – pobranie należności przy odbiorze przez kuriera (gotówka lub płatność kartą).
 • W przypadku dostarczenia niesprawnego urządzenia, co nie umożliwia jego uruchomienie w celu przeprowadzenia np. odkamieniania, zastrzegamy wykonanie tylko pozostałych w/w możliwych czynności serwisowych.
  Zastrzegamy też w takim przypadku, brak możliwości zwrotu całości lub części zapłaty za usługę
 • Zastrzegamy możliwość odmowy wykonania usługi bez podania przyczyny

 

 

  Wypełnij wszystkie poniższe pola, to pozwoli nam na przygotowanie optymalnej propozycji

  Jestem zainteresowany/a:

  KawąEkspresami - dzierżawa z dostawami kawyEkspresami - ZakupemBarem kawowym na eventKawą personalizowanąWypożyczeniem ekspresu na eventSerwisem

  Obecny mój system kawowy:

  Kawa ziarnistaKapsułkiKawa rozpuszczalna lub „sypana”Brak


  preloader