CAFFE GRANO to palarnia i marka kawy, która powstała w 2013 roku. Decyzja o powstaniu naszej firmy to efekt zamiłowania do kawy oraz ponad dwudziestoletniego doświadczenia w branży kawowej.

 

Jesteśmy jedną z nielicznych palarni w Polsce, która oferuje kompleksową ofertę:

 

Palarnia kawy – własna marka kawy, palenie usługowe oraz tworzenie marek własnych.

Wypalamy kawę na trzech piecach – samplerze oraz dwóch tradycyjnych bębnowych piecach firmy COFFED, które dają nam możliwość wypału do około 1,5 tony kawy na dobę. Wypalaniem kawy zajmuje się nasz Head Roaster, którego doświadczenie i czołowe lokaty w Mistrzostwach Polski Palaczy Kawy, gwarantuje stały wysoki poziom wypałów. Kontrolujemy cały proces – od wyboru ziaren, przez ich wypał, aż po pakowanie i dystrybucję – co daje nam PEWNOŚĆ zachowania najwyższej jakości.

Oprócz własnej marki kawy świadczymy wypalanie usługowe dostarczonej do nas kawy zielonej.

Znaczącą naszej pracy jest tworzenie kaw spersonalizowanych, będących świetnym firmowym upominkiem oraz marek własnych naszych Klientów. Stworzymy wyjątkową kawę specjalnie dla Ciebie (wybór ziarna, profilu palenia) i zapakujemy je w przygotowane przez nas opakowanie z Twoim logo i grafiką (etykieta, zadruk, papierowa opaska oraz opakowania tworzone od podstaw w dowolnej pojemności i kształcie). Nasz dział graficzny stworzy dla Ciebie projekt i zajmie się kwestiami produkcyjnymi w drukarni – otrzymasz gotowy produkt.

 

Kawiarnie

Mamy przyjemność spotkać się z naszymi Gośćmi i Klientami w dwóch miejscach w Warszawie – Kawiarni i sklepie firmowym przy palarni na ul. Borsuczej 40 oraz w kawiarni PRZELEW na ul. Puławskiej 2 (Plac Unii) – wspólnym projekcie stworzonym we współpracy z ING Polska.

 

Kawa w biurze

Mamy ponad 20 letnie doświadczenie w temacie kawy i ekspresów w biurach. Dostarczymy Ci kawę wypaloną pod Twoje zamówienie oraz nowoczesny ekspres, którego serwisem zajmie się nasz własny dział techniczny. Wspomniane doświadczenie skutkuje tym, że wiemy na co zwrócić uwagę, aby dobrać optymalnie kawę, urządzenia oraz pakiet usług pod potrzeby danego miejsca.

 

Dystrybucja i serwis ekspresów

Jesteśmy dystrybutorem i autoryzowanym serwisem czołowych marek ekspresów. Nasz własny dział techniczny i nasi doświadczeni serwisanci dają pewność naszym Klientom, że naprawy i przeglądy maszyn będą wykonane poprawnie. Korzystamy z oryginalnych nowych części podczas prac serwisowych. Właśni specjaliści to także pewność naszych Klientów dzierżawiących nasze ekspresy w swoich firmach, że czas reakcji na usterki jest skrócony do minimum.

 

Kawowa obsługa eventów

Nasi bariści zagwarantują profesjonalną obsługę kawową firmowego eventu, targowego stoiska czy wesela. Posiadamy mobilny bar i sprzęt do obsługi każdego rodzaju i niemal każdej wielkości wydarzenia.

 

Szkolenia

Nie stoimy w miejscu i cały czas się rozwijamy i poszerzamy wiedzę m.in. wizytami u źródła czyli na planacjach na całym świecie. Tą wiedzą bardzo chętnie się dzielimy. Proponujemy kilka segmentów kursów – z wiedzy o kawie, jej palenia oraz pracy baristy. Szkolenia prowadzimy u nas w palarni bądź dowolnym wskazanym nam miejscu.

 

 

Jesteśmy czlonkiem Specialty Coffee Assocation. To organizacja skupiającego firmy i ludzi związanych z kawą najwyższej jakości. Począwszy od farmerów przez dystrybutorów surowego ziarna, palarnie, kawiarnie na samych baristach kończąc. Ma za zadanie prowadzić do ciągłego podnoszenia jakości kawy, rozwoju rynku kawy oraz świadomości konsumentów poprzez edukację, organizację mistrzostw baristów czy coffe roasterów oraz nowe inicjatywy aktywizujące społeczność kawową. Nasza obecność w SCA to możliwość ciągłego rozwoju, pogłębianie wiedzy oraz wymiany doświadczeń z innymi członkami organizacji. To wszystko przekłada się na jakość naszej kawy oraz świadczonych przez nas usług.