fbpx

 

Kawowy Prezentownik,

czyli świąteczne zestawy Caffe Grano.

 

 

Czy Wy też czujecie już święta w powietrzu? 🎅 My czujemy je z pełną mocą, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny zestaw świątecznych kaw, idealnych do popijania w ten zimowy, wesoły czas. 🙂 W skład zestawu wchodzą:

Świąteczne espresso – kawa dedykowana do metod ciśnieniowych

Świąteczny przelew – kawa dedykowana do metod przelewowych

 

Świąteczne espresso – dla fanów włoskiej klasyki

 

 

Świąteczne espresso to ziarna o średnim stopniu palenia, które świetnie sprawdzą się w ekspresie ciśnieniowym czy kawiarce. W jej skład wchodzi 80% arabiki z Brazylii oraz 20% robusty z Rwandy. Jest to kawa charakteryzująca się nutami deserowej czekolady, migdałów, miodu czy orzechów włoskich. Dodatek wysokojakościowej robusty zapewnia gładką, kremową teksturę oraz dodaje nieco ciężaru delikatnej arabice, tworząc w ten sposób zgrany, zbalansowany duet w filiżance.

 

Jak zaparzyć świąteczne espresso w kawiarce?

 

Aby zaparzyć świąteczne espresso w kawiarce, zmiel ziarna na grubość przypominającą sól kuchenną. Możesz też zamówić tę kawę z opcją przemiału pod kawiarkę, jeśli nie posiadasz młynka. Zmieloną kawę wsyp do sitka na kawę i wyrównaj kawę palcem tak, żeby wypełniała całe sitko pod rant (bez ubijania!). Do dolnego zbiornika wlej gorącą wodę tak, by nie przykryła wentylu bezpieczeństwa. Następnie włóż sitko z kawą, zakręć górny zbiornik i wstaw kawiarkę na mały-średni ogień. Po kilku minutach usłyszysz charakterystyczne bulgotanie, zwiastujące nadciągającą pyszną kawę. 🙂 Kawa powinna wypływać z wylotu około 15-20 sekund gęstym, równomiernym strumieniem.  Jeśli kawa wypływa zbyt wolno lub nie wypływa, oznacza to, że powinniście zwiększyć grubość mielenia. Analogicznie, gdy kawa wypływa zbyt szybko, zmniejszcie grubość mielenia lub zmniejszcie ogień na palniku. Pamiętajcie, by podczas całego procesu klapka kawiarki była otwarta, żebyście mogli widzieć, kiedy zdjąć kawiarkę z palnika. Więcej na temat parzenia kawy w kawiarce przeczytacie w artykule Kafetierka, moka, a może po prostu… Kawiarka?.

 

 

Świąteczny przelew dla lubiących nowości

 

 

Świąteczny przelew z kolei to ziarna jakości specialty dedykowane pod metody przelewowe. Świetnie sprawdzą się zatem w metodach takich, jak drip, chemex czy aeropress, jak również w ekspresie przelewowym. Polecamy także wypróbować ją w kawiarce bądź ekspresie ciśnieniowym! Zdziwicie się, jak ciekawe rezultaty uzyskacie! 🙂

Świąteczny przelew to ziarna odmian botanicznych SL14 i SL28 pochodzące z Ugandy, obrabiane na sucho. Plantacja, z której pochodzi ta kawa, rozpościera się na wysokościach od 1500 do 2500 m n. p. m. Są to ziarna oddające w naparze dużo słodkich, deserowych nut, takich jak karmel, cynamon i mleczna czekolada. Parzona w przelewie charakteryzuje się niską kwasowością i głęboką, złożoną słodyczą.

 

 

Jak zaparzyć świąteczny przelew?

Świąteczny przelew jest kawą, która świetnie sprawdzi się zarówno w metodach perkolacyjnych – czyli przelewowych – jak i immersyjnych (np. French Press) czy mieszanych (np. Aeropress). Moim zdaniem, pełnię potencjału tych ziaren najlepiej wydobywają z niej takie metody, jak french press, clever dripper i aeropress. Poniżej możecie odczytać sugerowane parametry parzenia tymi metodami. W przypadku każdej z tych metod używamy możliwie miękkiej wody o temperaturze ok. 95*C.

 

French Press

Ratio: 6,5 g kawy na każde 100 ml wody

Grubość mielenia: średnia (cukier kuchenny) – 20 klik na Comandante

Czas parzenia: 3:30

 

Clever dripper

Ratio: 6,5 g kawy na każde 100 ml wody

Grubość mielenia: średnia (cukier kuchenny) – 20 klik na Comandante

Otwarcie zaworu w: 1:15

Łączny czas parzenia: 2:45-3:15

 

Aeropress – Metoda Sławka Sarana – Odwrócona

Ratio: 17 g kawy na 220 ml wody

Grubość mielenia: średnia, nieco grubsza niż cukier kuchenny – 22 klik na Comandante

Krok 1: Wlać 110 ml wody

Krok 2: Wsypać 17 g zmielonej kawy

Krok 3: Wlać kolejne 110 ml wody

Krok 4: Zamieszać 3 razy

Krok 5: Odwrócić i gdy stoper wskaże czas 1:45, przecisnąć kawę w ok. 30 sekund.

 

 

Obydwie kawy możecie zakupić osobno lub razem w ozdobnym, świątecznym boksie

z wypełnieniem w postaci świątecznych akcentów – szyszek, suszonych pomarańczy, lasek wanilii oraz naturalnej “wełny drzewnej”.

 

DODATKOWO MAMY NIESPODZIANKĘ!

W opasce kartonika znajdziesz świąteczną kartkę, którą możesz wyciąć i wysłać z życzeniami do Najbliższych! 🙂

To idealna propozycja na prezent!

 

Na naszej stronie, pod tym linkiem, znajdziecie wszystkie prezentowe zestawy świąteczne, jakie przygotowaliśmy w tym roku.

 

Na te zbliżające się Święta życzymy Wam dużo radości i rodzinnego ciepła,

mnóstwo prezentów, świątecznych smakołyków na stołach i litrów pysznej kawy.

Oby nigdy Wam jej nie zabrakło. 🙂

Wesołych Świąt!

 

  Wypełnij wszystkie poniższe pola, to pozwoli nam na przygotowanie optymalnej propozycji

  Jestem zainteresowany/a:

  KawąEkspresami - dzierżawa z dostawami kawyEkspresami - ZakupemBarem kawowym na eventKawą personalizowanąWypożyczeniem ekspresu na eventSerwisem

  Obecny mój system kawowy:

  Kawa ziarnistaKapsułkiKawa rozpuszczalna lub „sypana”Brak


  preloader