fbpx

 

Meksyk El Triunfo – kawowa premiera na Warsaw Coffee Festival

 

 

Chyba wszyscy się zgodzimy, że nawet kiepska kawa zyskuje w naszych ustach, gdy jest pita w dobrym towarzystwie. A co, gdy weźmiemy wyśmienitą kawę i doborowe towarzystwo? To nie może się nie udać! Na jedną z okazji łączących oba te czynniki wypaliliśmy naszą premierową kawę – Meksyk El Triunfo. Okazją tą jest oczywiście Warsaw Coffee Festival, który odbędzie się w najbliższy weekend (12-13.02.22) w Pałacu Kultury w Warszawie.

 

 

Meksyk El Triunfo to ziarna odmian Bourbon, Catimor, Caturra, Costa Rica i Marsellesa pochodzące z regionu Chiapas, gdzie rosły na wysokościach rozciągających się od 1200 m n. p. m. do aż 1800 m n. p. m. Wisienki kawowca zostały poddane obróbce mokrej. Oznacza to, że owoce zostały pozbawione miąższu na wczesnym etapie obróbki, zanim rozpoczęto proces suszenia. Takiej metodzie zawdzięczamy kawy niezwykle czyste i delikatne w profilu o smukłym body, pozbawione nut fermentacyjnych czy alkoholowych. Po tym, jak zielone ziarna El Triunfo dotarły do palarni Caffe Grano, zostały wypalone średnio-ciemno – idealnie pod metody ciśnieniowe.

 

 

Kawy z Meksyku często charakteryzują się przyjemnymi, deserowymi aromatami, takimi jak kakao, prażone orzechy czy przyprawy korzenne. Nie inaczej jest w tym przypadku. Napar z El Triunfo to mieszanka nut gorzkiej czekolady, prażonych orzechów laskowych, karmelu, słodkiej brzoskwini i pomarańczy o gładkim, aksamitnym body i długim, kakaowo-nugatowym finiszu. Przy dużej kawie, z większą ilością wody – americano – aromaty czekoladowo-orzechowe zagrają zdecydowanie pierwsze skrzypce. Podobnie jest w przypadku kaw białych, takich jak cappuccino czy flat white, gdzie pralinkowe klimaty są w genialny sposób uzupełniane przez mleczną słodycz. Ta kawa sprawdzi się także świetnie w kuchni każdego fana włoskiej kawy z kawiarki , dając świetnie zbalansowany, treściwy napar o niebanalnej kompozycji smakowej.

 

 

Meksyk to wciąż mało popularny kierunek, jeśli chodzi o uprawę kaw specialty, rzadko spotykany w polskich palarniach.

Tym bardziej warto sięgnąć po Meksyk El Triunfo i przekonać się, jak ciekawe potrafią być kawy z kraju Azteków.

Zapraszamy na nasze stoisko na Warsaw Coffee Festival, gdzie będziecie mogli skosztować tej gorącej (dosłownie i w przenośni 😊) premiery.

Do zobaczenia!

 

Kawę Meksyk El Triunfo zamówicie tutaj.

Jeśli nie posiadacie w domu młynka, możecie wybrać jedną z opcji mielenia z rozwijanej listy, a my zmielimy kawę dla Was bezpośrednio przed wysyłką. Smacznego! ☺️

 

  Wypełnij wszystkie poniższe pola, to pozwoli nam na przygotowanie optymalnej propozycji

  Jestem zainteresowany/a:

  KawąEkspresami - dzierżawa z dostawami kawyEkspresami - ZakupemBarem kawowym na eventKawą personalizowanąWypożyczeniem ekspresu na eventSerwisem

  Obecny mój system kawowy:

  Kawa ziarnistaKapsułkiKawa rozpuszczalna lub „sypana”Brak


  preloader